Výstavba denného stacionára pre seniorov v Hruštíne

Investícia v hodnote približne 250-tisíc eur bola financovaná z eurofondov. MAS-ka projekt nefinancovala, ale „iba“ manažovala.

V obci Hruštín sa rozhodli postarať o seniorov a postaviť im denný stacionár. A nie obyčajný. Ide o štýlovú zamagurskú drevenicu, typický zrubový dom, ktorý kedysi stavali prarodičia súčasných obyvateľov Hruštína. Svojou architektúrou teda úplne zapadá do prostredia tejto starobylej oravskej obce so svojou osobitou architektúrou. 

Seniori budú mať v stacionári zabezpečenú kompletnú starostlivosť. K dispozícii budú dvaja sociálni pracovníci, ktorí sa budú seniorom venovať osem hodín denne od rána do poobedia. Zároveň pre nich budú vytvárať rôzne voľnočasové aktivity, aby ich čas bol využitý v stacionári zmysluplne. Postarané bude aj o stravu, ktorá bude zabezpečená z materskej školy. 

V dennom stacionári sa nachádza aj oddychová miestnosť s polohovateľnými kreslami, kde si seniori môžu oddýchnuť. K drevenici patrí aj dvor s altánkom.  „Vysadili sme starodávne ovocné dreviny, jablone, slivky aj hrušky, aby sa naši starší obyvatelia cítili ako u seba doma na záhrade,” prezrádza starosta obce Hruštín František Škapec.