Náš príbeh: Máme srdce z Oravy

Máme srdce z Oravy. Také, ktoré bije pre druhých a zdolá aj nemožné. To srdce rozhodlo o našom príbehu.

Sú to už roky, čo sme mimo domova začali písať naše vlastné príbehy. Náš zakladateľ najskôr stál pri tvorbe mnohých celonárodných konceptov a na vedúcich pozíciách v hlavnom meste nadobudol cenné skúsenosti, ako účinne pomáhať krajine.

Vnútri však jeho srdce bilo zvlášť pre inú “krajinu” – oravský domov. A tak, hoci mohol staviť na osobný úspech mimo neho, rozhodol sa vrátiť a zabojovať za úspech domova.

S tromi starostami na začiatku vytvorili projekt na záchranu prírodného dedičstva regiónu. Nik by nebol povedal, čo sa následne udeje. Krátky inzerát otvoril dvere najskôr dvom projektovým manažérom, potom ďalším nadšencom, až napokon spojil partiu ľudí, ktorí dokázali v ťažkých momentoch ťahať za jeden povraz. A tak sa, odhodlaní ísť ďalej, rozhodli pre ešte väčšiu výzvu: spolu potiahnuť za Oravu.

Z nadšenia rodákov, ktorí chceli zúročiť, čo spoznali “vonku”, sa zrodilo občianske združenie schopné definovať stratégiu rozvoja domáceho regiónu. Stratégia by však bola málo. Momentom, ktorý jej vdýchol dušu, bolo až prepojenie starostov a ďalších šikovných Oravcov, pre ktorých sa toto združenie – miestna akčná skupina – stalo novým impulzom trúfnuť si na viac.

Máme za sebou roky tvrdej práce, ktorá neraz preskúšala našu vôľu. To, čo nám pomohlo obstáť, je naše srdce z Oravy. Srdce pripravené tešiť sa už dnes z toho, čo nás ešte len čaká: pokračovanie príbehu, v ktorom doterajšia snaha prinesie ovocie pre Oravcov.

Robíme veci srdcom.

Pridajte sa k nám a potiahnime spoločne Oravu dopredu!

MAS Orava, zdobíme Oravu, srdce z Oravy