V Hruštíne vybudovali tanečné štúdio  

Novovzniknutý priestor na rozvoj kultúry a využívanie voľného času zrealizovala obec Hruštín za viac ako 55-tisíc eur.

Rekonštrukcia budovy začala už na jar v roku 2020. Keďže bola v dezolátnom stave, vybudovali aj nový vstup, schodisko či chodbu.

,,Stavebné práce pozostávali aj z búrania, nových omietok, podlahy či celej elektroinštalácie a kúrenia. Vybudovali sme aj nové sociálne zariadenie a kuchynku,“ hovorí starosta obce Hruštín, František Škapec.

Nové tanečné štúdio využívajú obyvatelia Hruštína od septembra tohto roka. Slúži na rozvoj kultúry, kreativity občanov obce a využívanie voľného času.

Investícia v obci vznikla vďaka spolupráci s miestnou akčnou skupinou (MAS) Orava. Obec sa zapojila do výzvy a na rekonštrukciu získala 55- tisíc eur.

,,Som milo prekvapený, že štúdio využívajú nielen deti a mládež, ale už aj matky, ktoré sem chodia cvičiť vo večerných či poobedňajších hodinách. Ľudia sú radi, že máme ďalšiu službu v obci, ktorú môžu využívať,“ teší sa z nových priestorov Škapec a dodáva, že by bol rád, keby v obci fungoval nielen folklórny spevácky súbor, ale aj ľudový tanečný súbor, aby folklór v Hruštíne pretrvával aj naďalej.

Zároveň hovorí, že vďaka MAS Orava už v obci zrealizovali niekoľko projektov a pripravujú ďalšie.

,,S MAS Orava máme veľmi dobrú spoluprácu. Tieto finančné prostriedky by sa nedali zorganizovať z veľkých eurofondových projektov. Je to veľké obohatenie, že aj my máme možnosť v rámci MAS Orava čerpať tieto finančné prostriedky.