JEDINEČNÝ ZÁŽITOK: POD ORAVSKÝM HRADOM SA PO PRVÝKRÁT USKUTOČNIA VIANOČNÉ TRHY S REMESELNÍKMI

Vianočné trhy pod Oravským hradom

Vôňa vianočných oplátok a punču, živá ľudová hudba či remeselné výrobky. To všetko čaká na domácich i turistov počas posledného adventného víkendu. Od 16. do 18. decembra 2022 sa pod Oravským hradom uskutoční takéto podujatie po prvýkrát.

Medovníky, ozdoby aj keramika

Návštevníci sa môžu tešiť na pečenie oplátok pôvodnou technológiou, syrové a mäsové domáce špeciality, vianočný punč, varené víno, hriatô, cigánsku i kapustnicu. V Oravskom Podzámku nebude chýbať predaj remeselných výrobkov, keramiky, byliniek, včelích produktov, medovníkov a vianočných ozdôb.

Organizátori Vianočných trhov pod hradom chcú účastníkom priniesť nielen neodolateľný zážitok vychutnania si vianočných dobrôt s neopakovateľnou atmosférou Oravského hradu, ale najmä navodiť príjemnú predvianočnú náladu s bohatým každodenným kultúrnym programom. Štvrtá adventná nedeľa sa zameria špeciálne pre deti.

Vianočné trhy začínajú v parku pod Oravským hradom v piatok 16. decembra o 15.00 hod., v sobotu a nedeľu už o 13.00 hod. a potrvajú až do večerných hodín.

Folklór, oblátky a betlehem. Všetko s panorámou Oravského hradu

„Lokálni výrobcovia odprezentujú originálne produkty a nápady na darčeky zhotovené so zmyslom pre detail. Do programu sme zaradili harmonikára, Oravských richtárov, „repete“, ale aj ďalšie folklórne skupiny. Tešiť sa môžete na súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu, pečenie vianočných oblátok, koledy, betlehem, vystúpenie sokoliarov i na zvieratká,“ informuje Ondrej Šeliga, manažér Miestnej akčnej skupiny Orava, ktorá spolu s obcou Oravský Podzámok a tunajšou základnou školou, hotelom Palatín, mäsiarstvom Michal Polunc, Hruštínskymi korbáčikmi a ďalšími partnermi patrí medzi spoluorganizátorov tohto jedinečného podujatia.