MAS Orava, o.z. sa prezentovala na výstave AGROKOMPLEX 2019

V dňoch 22. – 25.8.2019 sa združenie MAS Orava, o.z. zúčastnilo 46. ročníka medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v Nitre. Región Oravy v pavilóne F, jeho kultúrne a folklórne dedičstvo nezameniteľným spôsobom prezentovala unikátna folklórna skupina Spievajúci richtári z Oravy, ktorej členovia sú starostovia oravských obcí Dlhá nad Oravou, Oravský Podzámok, Žaškov, Pucov, Jasenová, Chlebnice, Zázrivá a Malatiná. Počas ich vystúpenia si prišli na svoje všetci milovníci ľudových piesní a humoru.

Okrem toho mala MAS Orava pre návštevníkov pavilónu F pripravený stánok, kde prebiehala prezentácia územia MAS prostredníctvom prezentačných brožúr a drobných upomienkových predmetov. Okrem týchto propagačných predmetov bolo možné v stánku MAS Orava vidieť proces výroby takmer zabudnutej poctivej, v indigu farbenej modrotlače. Pre milovníkov oravských gastrošpecialít bola pripravená celodenná ochutnávka syrových, mliečnych a mäsových výrobkov lokálnych producentov z Oravy (nite, uzlíky, údené aj neúdené syry, oštiepky, žinčica, slaninka, klobásy, tlačenka, zemiakový chlieb a mnoho ďalšieho).

Vďaka týmto aktivitám a sprievodnému programu Spievajúcich richtárov z Oravy patril stánok MAS Orava k najnavštevovanejším a najpestrejším v pavilóne F.

Úspešná prezentácia MAS na celonárodnej úrovni by nebola možná bez nasledovných partnerov, ktorým patrí naša vďaka:
– Spievajúci richtári z Oravy
– Modrotlač Matej Rabada
– Mäsiarstvo Polunc Oravský Podzámok
– Syrárska výroba Šeliga Hruštín
– Salaš Malatiná