Do strojárskej firmy pribudol nový CNC – servo ohraňovací lis

Vďaka tejto investícii dokáže spoločnosť STROJSROS uviesť na trh nový patentovaný produkt, ktorý v súčasných podmienkach nie je schopná vyrábať a zvýšiť produkciu ďalších komponentov vyžadujúcich si presnú výrobu. Investícia stála viac ako 200-tisíc eur.

„CNC prístroj je súčasťou výrobného procesu, ktorý začína spracovaním a pálením plechov, následne pomocou softvéru je firma schopná plechy ďalej spracovávať a presne ohýbať, čo výrazne pomáha v ďalšom procese výroby a montáže,“ vysvetľuje Ján Kozáčik, konateľ spoločnosti Strojsros.

Projekt realizovali na základe vývoja nového produktu, ktorý vyvíjali počas pandémie. Ide o elektromagnetický vibračný motor, na ktorom potrebovali ohýbať presné plechy a následne robiť kompletnú montáž motora.

Naše výrobky v tomto procese následne montujeme do vibračných dopravníkov, ktoré sú súčasťou veľkých liniek na sprcovanie a tiredenie potravín. Naše produkty putujú do celého sveta. Zamestnanosť sa zvýši o dvoch pracovníkov, ktorí budú pracovať na tomto lise a do budúcna plánujeme aj programátora,“ hovorí Kozáčik.

„Investície neboli malé. Keď sme sa dozvedeli, že je tu agentúra na regionálnej úrovni, tak sme sa ju rozhodli osloviť. Stretnutia boli veľmi efektívne. MAS Orava má pre nás určite význam aj pre ďalšie budúce projekty.“