Trstená: V historickom meste vybudovali trhový priestor

Vďaka MAS Orava sa v Trstenej realizovalo niekoľko projektov, ale najvýznamnejší z nich je vybudovanie trhových miest. Investícia stála približne 77-tisíc eur.

Mesto Trstená má za sebou už viac ako 650 ročnú históriu. Je to známe trhové aj pútnické miesto. V Trstenej sú z histórie známe 4 jarmoky. 

„Sme veľmi radi, že sa dodnes zachovali dva, jeden je Škapuliarsky jarmok a druhý Martinský jarmok,” teší sa primátorka Trstenej Magdaléna Zmarzláková.

V projekte sa podarilo zakúpiť a umiestniť na Námestí Milana Rastislava Štefánika 6 prezentačných stánkov, ktoré sú určené na jarmoky, ale slúžia aj počas roka ako komunitné trhové miesta, kedy počas rôznych aktivít v meste môžu obyvatelia alebo záujemcovia predávať svoje výrobky. 

Podarilo sa tiež vybudovať aj jedno veľké prezentačné pódioum, aby bolo dostatok miesta pre všetkých, ktorí chcú niečo ponúknuť ostatným. 

,,U nás skončí jeden jarmok a už máme prihlášky na jarmok, ktorý bude na budúci rok. Záujemcov, remeselníkov a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia je dosť veľký,“ vysvetľuje primátorka a jedným dychom dodáva, že je dobré, keď počúvajú ľudí, čo chcú a keď je záujem. Primátorka vidí, že na základe vytvorenia tohto priestoru je dopyt o takéto miesta, kde sa dá stretnúť, porozprávať, ale aj si niečo nakúpiť. 

,,Som veľmi rada, že práve MAS Orava, je tak špecifická pre Oravu, že nemusíme cestovať ďaleko po Slovensku, aby sme sa poradili, ale že je to práve náš región, že poznajú naše podmienky a potreby. Veľmi vítam, že takáto organizácia je práve na Orave a že sa približuje k mestám a obciam, ktoré potrebujú takúto pomoc,“ hovorí primátorka.