Vystúpením detí pri betleheme odštartovali pod Oravským hradom vianočné trhy

Trvať budú až do nedele a návštevníkom ponúknu jedinečný zážitok v podobe každodenného kultúrneho programu, prezentácie lokálnych výrobcov, tradičného jedla, vianočného punču či ukážky pečenia vianočných oblátok.  

V piatok 16. decembra začali vianočné trhy, ktoré sa po prvýkrát konajú v parku v Oravskom Podzámku. Trvať budú počas celého víkendu a programom potešia nielen dospelých, ale aj najmenších návštevníkov. 

Vianočné trhy otvorili symbolicky deti zo Základnej školy v Oravskom Podzámku pri Betleheme, kde zaspievali najznámejšie vianočné koledy. Najbohatší kultúrny program naplánovali organizátori podujatia na sobotu. Už o 14. hodine vystúpi známa Ľudová hudba Chasa, neskôr sa na pódiu s goralskými vianočnými koledami, piesňami a vinšami predstaví aj Rabčičanka z Rabčíc. Podroháčska folklórna skupina Roháčik zo Zuberca zase poteší návštevníkov zvykmi na Ondreja a na Luciu, opäť však nebudú chýbať ani vianočné piesne. Podvečer sa môžu návštevníci trhov tešiť na Janoštinovcov zo Zuberca, repeťácké hity v podaní dychovej hudby Tvrdošanky a bodku za sobotňajším programom dajú s ľudovými piesňami aj Oravskí richtári. 

Nedeľa bude patriť najmä deťom. O 14. hodine opäť vystúpia deti zo Základnej školy Oravský Podzámok. Návštevníkov tiež potešia sokoliari a ich vystúpenie s dravými vtákmi, no deti určite poteší aj možnosť odfotografovať sa s dravcami či ukážka historického stanu. 

,,Vianočnú atmosféru umocňujú aj lokálni remeselníci a mnohí výrobcovia. Nebude chýbať ukážka výroby sviečok, predvádzanie výroby vianočných oblátok na otvorenom ohni či maľovanie na tvár. Návštevníci môžu počas celých trhov ochutnať vianočný punč, hratô, kapustnicu či grilované jedlá,” hovorí o bohatej ponuke počas vianočných trhov Ondrej Šeliga, manažér Miestnej akčnej skupiny Orava. Spolu s obcou Oravský Podzámok a tunajšou základnou školou, hotelom Palatín, mäsiarstvom Michal Polunc, Hruštínskými korbáčikmi a ďalšími partnermi patrí medzi spoluorganizátorov tohto jedinečného podujatia.